SOCIAL

BAYKUŞLAR TOPLANIYOR PLATFORMU

Baykuşlar Toplanıyor organizasyonu, Mimarlar Odası bünyesinde bir kısım İzmir mimarlık öğrencilerinin katılımıyla oluşturulmuş, mimarlık eğitimini tartışmayı, eleştirmeyi ve iyileştirmeyi hedeflemek amaçlı benimde kurucuları arasında yer aldığım gönüllülük esasına dayalı kolektif bir gruptur.
Bu amaçla 2 yıl boyunca Türkiye’nin her şehrinden 100 kadar mimarlık öğrencisi,akademisyen mimar,serbest mimar ve çeşitli disiplinlerden tasarımcıların İzmir’de misafir edildiği, çeşitli etkinliklerin ve tartışma platformlarının oluşturulduğu etkinlikler düzenlenmiştir.

      Baykuşlar Toplanıyor Karantina Adası (2011)
Urla Karantina Adası’nın muhteşem tarihi atmosferinde, çeşitli bürokratik engelleri çözerek Sağlık Bakanlığı’na bağlı sosyal tesisler ve tarihi Taassufhane Binası’nda, yaklaşık 30.000 liralık organizasyon giderlerinin bağışlarla toplanıp, ülkenin her yerinden 100 mimarlık öğrencisi, akademisyen ve tasarımcının misafir edildiği etkinliğin organizasyonu.

      Baykuşlar Toplanıyor (2010)
      İYTE Üniversitesi kampüsünde yaklaşık 25.000 liralık organizasyon giderlerinin bağışlarla toplanıp, ülkenin her yerinden 100 mimarlık öğrencisi,akademisyen ve tasarımcının misafir edildiği etkinliğin organizasyonu.

ULUSAL MİMARLIK ÖĞRENCİ BULUŞMASI (UMÖB)

90’lı yıllarda bir gelenek halinde mimarlık öğrencilerinin kendi insiyatifiyle organize ettikleri mimarlık öğrenci buluşmalarının 2009 yılında UMÖB ismiyle tekrardan organize edildiği tartışma platformlarında yer almıştır.UMÖB organizasyonu hala mimarlık öğrencilerinin gönülülük esasıyla çeşitli illerde gerçekleştirdiği bir gelenek halinde devam ettirilmektedir.

      UMÖB 10 Edirne (2010)
UMÖB buluşmalarını tekrardan dirilten tartışma platformlarında yer almış ve 10 günlük Edirne organizasyonuna katılmıştır.

      UMÖB 10,5 İzmir (2011 Ocak)
UMÖB buluşmaları İzmir ayağının gerçekleşmesinde organizasyon ekibinin başı olarak, İzmir DEU Güzel Sanatlar Fakültesi’nde 50 kadar mimarlık öğrencisi,mimar,tasarımcı ve akademisyenin misafir edildiği mimarlık platformunun organize edilmesi.

      UMÖB 11 Karakayalar (2011)
Eskişehir Karakayalar bölgesinde 1 hafta boyunca doğada kamp yaparak,akademisyen,sanat tarihçisi, serbest mimar atölye yürütücülerinin rehberliğindeki mimarlık organizasyonuna katılmıştır.